فِرِدی مِرکوری 2

پدر فردریک به عنوان تحویلدار دادگاه عالی، در استخدام دولت بریتانیا بود. یک سال بعد خانواده او به هندوستان مهاجرت کردند. موقعیت شغلی پدر او و مسافرت‌های پی در پی آن‌ها ایجاب می‌کرد که فردی به «مدرسه شبانه‌روزی سن‌پیتر» در بمبئی فرستاده شود تا بدین ‌صورت به ثبات و استحکام شخصیت او لطمه‌ای وارد نیاید. او گاه تا دو سه سال والدینش را نمی‌دید. در اینجا بود که نام او نزد دوستان و سپس نزد خانواده‌اش از فردریک به فردی تبدیل شد و همین‌ جا بود که معلّمانش متوجه استعداد عجیب او در موسیقی شدند.

علاقه فراوان فردی به هنر، بخصوص موسیقی موجب شد تا مدیر مدرسه از والدینش بخواهد تا در کلاس‌های موسیقی مدرسه نیز شرکت کند. فردی کلاس‌های پیانو را با جدیت و علاقه فراوان دنبال می‌کرد و در سال ۱۹۵۸ با دوستانش گروه موسیقی راکی به نام The Hectics را تشکیل داد.

زنگبار تا ۱۹۶۴ مستعمره بریتانیا محسوب می‌شد امّا در این سال استقلال خود را به دست آورد. به همین دلیل، زندگی برای فردی و خانواده‌اش مشکل شد و آن‌ها تقریباً با دست خالی و تنها با چند چمدان لباس و مقداری خرده‌ریز راهی اروپا شدند. آنان در خانه‌ای محقر در فلتهام لندن ساکن شدند در آن هنگام مرکوری در ایزلورت پلیتکنیک (کالج وست تایم ) در غرب لندن مشغول تحصیل هنر شد. وی سرانجام دیپلم هنر و طراحی گرافیک خود را از کالج هنر ایلینگ دریافت نمود. همین جا بود که ‌فردی نام خانوادگی‌اش را از بولسارا به مرکوری تغییر داد. مرکوری بعدها از دانش گرافیک خود برای طراحی تاج گروه کووین استفاده کرد.

مرکوری در تمام زندگی خود شهروند بریتانیا باقی ماند. وی برای بدست آوردن هزینه‌های تحصیلی خود به کار فروش لباس‌های دست دوم در بازار کینگستون لندن پرداخت. هچنین کاری در فرودگاه هارترو داشت. دوستانش از وی در آن دوران به عنوان جوانی خجالتی و ساکت مشتاق موسیقی یاد می‌کنند.

فردی در ۱۹۶۹ گروه ایبکس را بنیان نهاد که بعدها به رککیج تغییر نام داد اما بعد از مدتی این گروه شکست خورد؛ او سپس به گروه سور میلک سی ملحق شد با این حال در اوایل ۱۹۷۰ این گروه نیز منحل شد.

در آوریل ۱۹۷۰ به همراه برایان می (گیتاریست) و راجر تیلر (درامر) که قبلا در گروه اسمایل عضویت داشت، گروه جدیدی را تشکیل دادند که مرکوری نام کووین را برای آن انتخاب نمود.

مرکوری در دوران کودکی به موسیقی هندی گوش می‌داد و یکی از اولین تاثیرات خود را از خواننده بالیوود لاتا مانگشکار گرفت. بعد از مهاجرت به انگلیس وی به صدای خوانندگانی چون آرتا فرنکلین، هوو، الویس پریسلی، رولینگ استون و بیتلها علاقه نشان داد.

http://fa.wikipedia.org

/ 0 نظر / 14 بازدید